Apie akmenį


Marmuras

Marmuras - tai metamorfinė uoliena susiformavusi iš kalkakmenio arba dolomito veikiant aukštai temperatūrai ir slėgiui, kai viena uoliena žemės gelmėse virsta kita.

Šiai uolienai būdingos gyslos susidarė iš įvairių priemaišų, dažniausiai molio, smėlio ar geležies oksido.

Jis randamas Italijoje, Ispanijoje, Portugalijoje, Brazilijoje, Indijoje, Graikijoje ir kitose pasaulio šalyse.

Marmuras- labiausiai paplitęs apdailinis akmuo interjere.

 

 

Granitas

Granitas - magminė uoliena susiformavusi žemės gelmėse veikiant dideliam slėgiui ir temperatūrai. Pagrindinės granito sudedamosios dalys yra mineralai: feldšpatas ir kvarcas.

Granito yra randama Italijoje, Indijoje, Brazilijoje ir kitose pasaulio šalyse. Tai vienas iš populiariausiu natūralių akmenų.

Šio akmens išskirtinės savybės, tokios kaip ilgaamžiškumas ir patvarumas, leidžia šį akmenį naudoti ne tik vidaus apdailai. Šis akmuo idealiai tinka išorės apdailai - grindų ir sienų dangai, laiptams.

Granitas yra atsparus braižymui ir karščiui, todėl idealiai tinka virtuvės stalviršiams. Taip pat viena iš svarbių savybių yra granitinio stalviršio atsparumas bakterijoms, citrinos rūgščiai, kavai, arbatai, vynui ir kitam alkoholiui.

 

 

Travertinas

Travertinas - nuosėdinės kilmės uoliena priskiriama kalkakmeniams. Gamtoje jis randamas prie vandens telkinių, ypatingai prie karštų versmių. Travertinas yra porėtos, bei jam charakteringos gyslotos struktūros. 

Kalcitas, pagrindinis mineralas sudarantis travertiną, yra baltos spalvos. Tačiau dėl priemaišų, tokių kaip siera, geležies junginiai, organiniai pigmentai ir kt., jis randamas įvairių spalvų ir atspalvių, pav. riešuto, raudonos, geltonos ar smėlio spalvos.

Travertino telkiniai randami visame pasaulyje. Kelios šalys kurias verta pažymėti - tai Iranas, Meksika, Italija, Turkija.

Travertinas yra vienas iš populiarių akmenų naudojamų vidaus apdailai: vonios stalviršiams, židiniams, sienoms, grindims ir kt.    

Jo paviršiaus apdirbimas gali būti: tik pjautas, poliruotas ir užpildytas, poliruotas neužpildytas, vaškuotas ir užpildytas ir kt. 

 

 

Skalūnas

Skalūnas - smulkiagrūdė metamorfinė uoliena daugiausia sudaryta iš kvarco. Skalūnas susiformavo iš nuosėdinių uolienų į kurių sudėtį įėjo molis ar vulkaniniai pelenai.

Judant kontinentams nuosėdinės uolienos, veikiamos karščio ir slėgio, virto metamorfine uoliena - skalūnu. Metamorfizmo metu susiformavusi nauja uoliena buvo išstumta į paviršių suformuodama šiais laikais randamus skalūno kalnus.

Natūralių spalvų, tekstūrų ir jam būdingos kokybės, skalūnas dera su šių dienų gyvenimo stiliaus reikalavimais namams savo šiluma, elegancija, žavesiu, ilgaamžiškumu ir svarbiausia lengva priežiūra.  

Tinkamai instaliuotos skalūno grindys, dažniausiai virtuvėse, voniose, koridoriuose ir prieškambariuose, bei kitose intensyviai naudojamose namų vietose, gali sukurti tikrą grožį.

Jis gali būti naudojamas tiek grindų, tiek sienų apdailai suteikdamas ilgalaikį raštų ir spalvų atradimo džiaugsmą.

Jūs patirsite vaikščiojimo malonumą skalūno plytelėmis ypatingai basomis, nes skalūnas kvėpuoja ir išlaiko malonią supančios aplinkos temperatūrą, be to jis nėra slidus.    

Skalūnas išgaunamas uoliniuose kalnuose Indijoje, Kinijoje, Pietų Afrikoje, bei Pietų Amerikoje. Kaip ir pati gamta, skalūno grožis yra nesenstantis ir tinkamas bet kuriam dekorui - ir šiuolaikiniam, ir kaimiškam.

 

 

Oniksas

Oniksas yra mineralas. Jis randamas visame pasaulyje, ypatingai vulkaninių uolienų tuštumose.

Ypač šiuo įstabiu akmeniu garsėja Pakistanas, Iranas ir Egiptas.

Viena iš onikso savybių yra ta, kad akmuo persišviečia. Dažniausiai oniksas yra naudojamas pertvaroms, sienoms, grindims, lempoms, stalams, barams bei kitoms interjero detalėms.

 

 

Smiltainis

Smiltainis -nuosėdinės kilmės uoliena, sudaryta iš smėlio dydžio mineralų ar kitų uolienų nuolaužų dalelių ir surištų įvairių medžiagų. Dažniausiai smiltainis sudarytas iš kvarco ir feldšpato mineralų (šie mineralai labiausiai paplitę Žemės plutoje).

Smiltainio spalva labai įvairi, priklauso nuo mineralinės sudėties. Labiausiai paplitusios yra ruda, rusva, gelsva, pilkšva, balta.

Kai kurios smiltainio rūšys labai atsparios dūlėjimui, tačiau ir kartu lengvai pasiduoda apdorojimui. Tokie smiltainiai naudojami statybose sienų (interjero ir eksterjero) apdailai, grindiniams.

Atsparumas ir smiltainio kietumas priklauso nuo mineralinės sudėties, smėlio dalelių apzulinimo laipsnio, smiltainio tekstūros.

Smiltainio gausu Lenkijoje, Italijoje, Vokietijoje, Indijoje, JAV.

 

 

 

 

© 2023 Visos teisės saugomos      Smigė UAB, Švitrigailos g. 31, LT-03209 Vilnius, T + 370 5 213 91 41, F +370 5 216 23 98, [email protected]      Programavimas: Atviro kodo sprendimai